Akademikro Blog

Eğitim sertifikalarının önemi

Eğitim sertifikalarının önemi

İş hayatına atıldığınızda sizi diğerlerinin önüne ne geçirir?

İki mezun arasındaki fark

Hepimiz bazı üniversite mezunlarının iş bulamamaktan yakındığını görürken bazı yeni mezunların veya son sınıf öğrencilerinin ise bölümlerinden farklı alanlarda bile kolayca iş bulabildiğine tanık oluruz. Bazen benzer özgeçmişlere sahip, aynı okullara hatta aynı bölümlere gitmiş kişilerin bile birbirinden çok farklı kariyer yolları çizdiğini bile fark edebiliriz. İşi ile öne çıkan tarafı biraz incelediğimizde, onun diğerinden farklı olarak yaptığı şeyin eğitim sertifikası programlarına katılmak olduğunu göreceğiz. Onu, kendisiyle aynı değerde eğitim gören, aynı statüye sahip  arkadaşından daha öne geçiren fark, bu eğitim programları ve seminerleridir.

Çünkü online eğitim programları ve eğitim sertifikaları, kişinin iş dünyasındaki değerini artırır.

Eğitim sertifikalarının faydaları

Son dönemlerde pek çok iş kolunda zorlu bir rekabet ortamı olduğunu görüyoruz. Özellikle de tıp, hukuk, mimarlık ve mühendislik gibi bölümlerin dışındaki alanlarda daha meşakkatli bir yarış söz konusu. Bilhassa birbirine benzeyen ve kişisel el beceresi ya da yetenek gerektirmeyen işleri yapanların kendilerine aldıkları eğitimin de ötesinde kattıkları kişisel değerlerle, daha niş bilgiler ve tecrübelerle öne geçmesi gerekiyor. İşte bu fark da eğitim sertifikaları ile kazanılıyor.

Sertifika veren online eğitimler öyle faydalı olabiliyor ki, kimi zaman mezun olunan bölümün önemi dahi kalmıyor. Kendini geliştiren mezunların, istedikleri alanda zorluk yaşamadan ilerlediklerini, asıl bölüm mezunlarına rakip olup onları geride bile bırakabildiklerini görüyoruz. Örneğin bir malzeme metalurji mühendisinin satış ya da pazarlama departmanında işe başlayıp çalışırken aldığı ya da şirketin ona sağladığı eğitimler ile kendine bu alanda fark yaratacak değerler kattığına, başka şirketlerde de çok iyi işler bulabildiğine, kariyerini okuduğu bölümle ilgisi olmayan bir alanda çok yükseklere taşıyabildiğine tanıklık ediyoruz.

Artık çağ, mezun olunan okul ya da bölümün değil kendinize kattıklarınızın değer gördüğü bir çağ. Bu yolda yenilikleri eve gelişmeleri ne kadar takip eder, kendinizi eğitim programları ile ne kadar beslerseniz iş hayatında dilediğiniz yerde olma şansınızı da o kadar artırırsınız.

Akademikro online eğitimleri

Akademikro, Türkiye’nin ilk yerli kurumsal yazılım şirketlerinden Mikro Yazılım’ın 32 yıllık bilgi birikimi ve deneyimini iş yaşamındaki profesyonellerle paylaştığı faydalı bir eğitim portalı. 700’ün üzerindeki online eğitim içeriği ve 300 saati aşan eğitimlerin olduğu Akademikro’da finanstan İK’ya, e-dönüşümden maliyet muhasebesine, temel düzey dahil 9 farklı alanda uzmanlık eğitimi alabilirsiniz. Online sınavlar ile edindiğiniz Akademikro uzmanlık sertifikaları ile hem uzman bir Mikro Yazılım kullanıcısı olabilir hem de rakiplerinizin birkaç adım önüne geçerek iş hayatınızı hayalini kurduğunuz noktaya taşıyabilirsiniz.

11 Ağustos 2020