Hakkımızda

Mikrogrup

1988’den beri müşterilerimizin iş süreçlerinden en yüksek değeri elde etmesi için çalışıyor, ekibimiz ve iş ortaklarımız ile daima müşteri ihtiyaçlarını önceliklendiren çözüm ve hizmetler sunuyoruz. Türkiye’nin KOBİ’lere odaklanan öncü muhasebe ve kurumsal iş yazılımları sağlayıcılarından biriyiz.

33 yılı aşkın süredir KOBİ’ler için muhasebe ve ticari yazılım programları ile mali müşavirlere yönelik çözümler geliştiriyoruz. 2017 yılında Turk Ventures Advisory Limited’in danışmanlığını yaptığı özel sermaye fonları ve Earlybird Digital East Fund’dan yatırım alan Mikro Yazılım’ın iştirakleri arasında, 2018 yılında yüzde 100’ünü satın aldığı Zirve Yazılım’ın yanı sıra yine yüzde 100’üne sahip olduğu Paraşüt Yazılım ile yüzde 60 oranında ortak olduğu Shopside Yazılım, MuhasebeTech Yazılım, MevzuatTR Yazılım ve e-Mükellef yer alıyor.

Akademikro

Kurumsal ticari yazılım alanında Türkiye’nin hızlı büyüyen gruplarından biri olarak bilgi birikimimizi ve deneyimimizi Akademikro’da yer alan eğitimler ile daha faydalı bir hale getiriyoruz. Mikrogrup çalışanları, Mikrogrup iş ortakları ve Mikro Yazılım kullanıcıları için ihtiyaca göre konumlandırılan 3 farklı eğitim portalimiz ile Mikrogrup’un iç ve dış müşterilerine ihtiyaç duyabilecekleri teknik eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim eğitimlerini sunuyoruz.

Akademikro’da Yer Alan Eğitimlerin Faydası Nedir?
Günümüzde; mal ve hizmet üretimi ile satışını gerçekleştiren ticari şirketler, işlemlerini bilgisayar programlarıyla yapmakta ve finans, müşteri, personel, stok gibi durumlarını da yine bilgisayar programları vasıtasıyla takip etmektedirler. Bahse konu şirketler, bu kapsamda ya belirli bir ticari yazılım (paket program) satın almalı ya da sektörel özelliklerine göre kendilerine özel yazılımlarını yaptırmalıdır. Ancak firmaya özel etkin bir ticari yazılım yaptırmak, yıllar sürecek ve oldukça yüksek bir maliyet gerektirecektir. Dolayısıyla ister KOBİ ister büyük kurumsal şirket olsun, yerli veya yabancı firmaların ürettiği ticari yazılımların satın alınması ve kullanılması şirketler için bir gerekliliktir. İşte bu yazılımlar sayesinde şirketler veya işletmeler geleceği net bir şekilde görmekte, yatırım ve projelerini sağlam bir şekilde gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda işgücünden ve zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Her şirketin ama basit ama detaylı mutlaka bir muhasebe sistemi olmak zorundadır. Örneğin; tek kişilik şirketler dahi gelir gider takibini yapan, şirketin alışveriş işlemlerini kaydeden, banka süreçlerini yöneten vb. niteliklere sahip online muhasebe programlarını kullanıyor. Aslında yazılım sektörünün gelişiminden önce her esnafın borç alacak defteri, bir nevi kendi küçük muhasebe programıydı… Bu defterdeki bilgileri doğru takip eden, giren esnaflar günümüzde büyük işletmelere evrildi… Tek bir kişilik şirkette bile bu kadar önem arz eden muhasebe süreci, orta boy ve büyük işletmelerde elbette ki çok daha kritiktir. Dolayısıyla bu şirketlerde muhasebe departmanlarına alınacak personellerin kalifiye olması da tercih edilmektedir. Bu anlamda ticari yazılım kullanma noktasında gerekli bilgiye sahip bir kişinin günümüzde işşiz kalması çok düşük ihtimaldir. Ayrıca son zamanlarda, tüm işletmelerin kullanmaya başladığı e-Dönüşüm süreçleri de birçok muhasebe programı ile entegre şekilde çalışmaktadır. Dolayısıyla, teknolojik gelişmeler de bu mesleğin öneminin azalmasından ziyade öneminin artmasına yol açmaktadır. Başlangıç eğitimlerinin yanı sıra farklı kategorilerdeki onlarca eğitimi tamamlayarak finans ve ERP süreçlerini kapsayan birçok teorik bilgiyi, Mikro Yazılım programları tarafında da pratik uygulamasını öğrenebilirsin. Bunun yanı sıra farklı ticari ve ERP yazılım üreticisi firmaların ürünlerini de kullanabilecek bilgi düzeyine erişebilirsiniz. Alacağınız sertifikalar ile de bu bilginizi belgelendirebilirsiniz.

  • 700’ün Üzerinde Online Eğitim İçeriği
  • 300 Saati Aşan Eğitim Süresi
  • Online Sertifika Sınavları

Eğitim, kendinize yapacağınız en büyük yatırımdır