Üretim Yönetimi/Planlama/Sonlu Kapasite

Bu programda yer alan eğitimler ile ürün reçetesinden Gantt Şemasına kadar üretim süreçlerinin tüm detaylarına hakim olabilirsiniz.

Akademikro Sertifikaları ile işiniz daha kolay!

Uzmanlık eğitim sertifikaları ile Mikro Yazılım’ın ticari programlarını kolaylıkla kullanın, 100,000’den fazla Mikro Yazılım kullanıcısından biri olun

Neden bu eğitimi almalısın?

Alacağınız sertifikayla, üretimle ilgili kavramlar ve üretim yönetimi yaklaşımları konusundaki yetkinliklerinizi belgelendirirsiniz.

 

Kurs İçeriği

TOPLAM
77 ders
SÜRE
45 saat
Endüstri işletmelerinde maliyet sisteminin oluşturulmasında kullanılacak yöntemler arasında yer alan standart maliyetler ;bir mamule ait planlanmış maliyetleri temsil eder ve genellikle üretim süreci başlamadan oluşturulur. Standart maliyet,belirli koşullar altında maliyetlerin ne olması gerektiğini ortaya koyar.
Fiili maliyet; bir envanterin üretilmesi ve/veya satın alınması için gerçekten harcanan kaynakların (satınalma masrafları, hammadde, zaman) çeşitli dağıtım anahtarına göre sistematik olarak bir araya getirilmesi sonucu ortaya çıkar. Ortaya çıkan maliyetin satış, müşteri ve ürün karlılığı gibi analizlerde kullanılabilmesi, gerektiğinde de standart ve enflasyon düzeltmeli maliyet ile kıyaslanabilmesi gerekir.
Sonlu kapasiteli kaynak planlaması, ürünlerin üretimi için gerekli olan işlemleri sıraya koymaktadır. Başka bir ifadeyle; belli bir tarih aralığında almış olduğunuz ürün siparişlerine yönelik üretim için gerekli işleri sıraya dizerek, işinizi kolaylaştırmaktadır. MRPII’den farklı olarak yapılan, üretim için yapılan planlamayı sıralamaktır. Böylece siz parametre girişlerini belirledikten sonra, programınız otomatik olarak Gantt Chart (üretim rota planlama) şemalarında bunları sıraya koyacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Enes EKDİ

Yüksek Lisans tezimi Mikro ERP ile hazırladım. Bu süreçte Akademikro'da yer alan eğitimler oldukça işime yaradı. Yüksek lisans tezimin başarısı sayesinde mezun olur olmaz, işe yerleştim.

Bünyamin ŞAHİN

Muhasebe derslerinde Mikro Yazılım kullanılıyordu. Mikro Yazılım programlarını ve muhasebesel süreçleri daha detaylı öğrenmek için Akademikro'da yer alan eğitimleri tamamladım. Şimdi, Mikro Yazılım İş Ortağı olarak hizmet veriyorum.

Umut KANPOLAT

Üniversitedeki derslerimizde Mikro Yazılım anlatılıyordu. Ayrıca Akademikro üyeliğimi gerçekleştirdim ve hem derslerimde bir adım öne geçtim hem de bu eğitimler sayesinde iş bulmakta hiç  zorlanmadım. Mikro Yazılım kullanan medikal firmasında muhasebe uzmanı olarak çalışıyorum.


Diğer Eğitimler

100,000’den fazla Mikro Yazılım kullanıcısından biri olun!

Ön Muhasebe/Finans

Bu programda yer alan eğitimler ile Mikro Yazılım kullanan işletmelerdeki finansal süreçleri yönetebilir, mali tablo ve bütçeleri hazırlayabilir, finansal kaynakları etkin bir şekilde saptayarak analiz etme yetkinliklerini edinirsiniz.

Lojistik/Sevkiyat/Ticaret Yönetimi

Bu programda yer alan eğitimler ile Mikro Yazılım programlarının ithalat-ihracat modülünü kullanan işletmeler için büyük önem arz eden lojistik çalışmalarını ve mal-hizmet sirkülasyonunu planlı şekilde yönetebilirsiniz.

Sistem Yönetimi ve Özelleştirilmiş Raporlama

Bu programda yer alan eğitimler ile listeler ve form dizaynlarıyla raporlamalarınızı çok boyutlu ve derinlemesine analiz edebilecek yapıya getirme yetkinliğine sahip olabilirsiniz.

İK/Bordro

Bu programda yer alan eğitimler ile Mikro Yazılım kullanan işletmelerin insan kaynakları yönetiminin etkin ve hızlı bir şekilde planlamasını yapabilir, yönetimini sağlayabilirsiniz.

Muhasebe

Bu programda yer alan eğitimler ile beyanname ve özel mahsup fişleri, entegrasyonlar, mali tabloların oluşturulması, sabit kıymet yönetimi, UFRS gibi muhasebe süreçlerine dair birçok işlemin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

e-Dönüşüm

Bu programda yer alan eğitimler ile e-Dönüşüm süreçlerinin işleyişini ve bu süreçlerin Mikro Yazılım programlarında nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz.

Perakende Çözümler Market/Mağazacılık

Bu programda yer alan eğitimler ile Mikro Yazılım’ın perakende sektörüne özel olarak hazırlanmış ürünlerinin kullanımı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Maliyet Muhasebesi

Bu sertifika programında yer alan eğitimler ile şirketlerin maliyet muhasebesi tutma süreçlerini Mikro Yazılım programları ekseninde gerçekleştirme yetkinliğinizi artırabilirsiniz.