İK/Bordro

Bu programda yer alan eğitimler ile Mikro Yazılım kullanan işletmelerin insan kaynakları yönetiminin etkin ve hızlı bir şekilde planlamasını yapabilir, yönetimini sağlayabilirsiniz.

Akademikro Sertifikaları ile işiniz daha kolay!

Uzmanlık eğitim sertifikaları ile Mikro Yazılım’ın ticari programlarını kolaylıkla kullanın, 100,000’den fazla Mikro Yazılım kullanıcısından biri olun

Neden bu eğitimi almalısın?

Personel sayısı arttıkça İK yönetiminin daha planlı ve etkin şekilde yapılması bir zorunluluk haline gelir. Personel yönetiminde; SGK, mesai, prim ücretlerinin hesaplaması gibi birçok kritik işlem ele alınmaktadır. Sıklıkla güncellenen iş kanunları, sosyal güvenlik kanunları, bordro uygulamalarıyla personel özlük işlemlerinin zamanında ve doğru yapılması işletmeleri hem ciddi bir maliyetten kurtarır hem de çalışan verimliliğini arttırır.

 

Kurs İçeriği

TOPLAM
39 ders
SÜRE
15 saat
Firmada çalışan personellerin, yakın ve orta vadede gelebilecek pozisyonlarına yönelik planlamayı Mikro Yazılım programları üzerinden de yönetebilmeniz mümkündür.
Özellikle yurtdışında işlem gerçekleştiren ve personel çalıştıran firmalar için pasaport, çalışma izni, vize gibi yurtdışı çıkışlarda prosedür olarak kullanılan belgelerin takibi açısından işlevsel ve faydalı olacaktır. Çünkü işlerin sağlıklı ilerlemesi açısından söz konusu belgelerin kullanım süresinin takibi ve bazı durumlarda bu sürelerin uzatılması gerekebilmektedir. Bu aşamada da ilgili belgenin pozisyonu ve kimde olduğunun anında görülebilmesi de iş akışını hızlandıracaktır.
Çok sayıda personel istihdamı yapan veya personel sirkülasyonu yoğun olan firmalarda işe alınacak olan personellerin sistematik bir şekilde yönetilmesini sağlamak için neler yapılabileceği anlatılmaktadır.
Firmalarda yaşanan en büyük verimlilik meselelerinden biri hangi pozisyonda kaç kişinin çalışacağının net olarak belirlenmemesidir. Dolayısıyla çoğu şirket “Hangi pozisyonda kaç kişi çalışmalı?”, “Daha fazla personel almam gerekiyor mu?” gibi soruları sormaktadır. Norm kadro planlaması bu soruların cevaplarını vermektedir.
Her firmada ast ve üst yapısı mevcuttur. Bu yapıyı tek ekranda en etkili şekilde görebilmek için organizasyon şeması oluşturulmalıdır.

Kullanıcı Yorumları

Enes EKDİ

Yüksek Lisans tezimi Mikro ERP ile hazırladım. Bu süreçte Akademikro'da yer alan eğitimler oldukça işime yaradı. Yüksek lisans tezimin başarısı sayesinde mezun olur olmaz, işe yerleştim.

Bünyamin ŞAHİN

Muhasebe derslerinde Mikro Yazılım kullanılıyordu. Mikro Yazılım programlarını ve muhasebesel süreçleri daha detaylı öğrenmek için Akademikro'da yer alan eğitimleri tamamladım. Şimdi, Mikro Yazılım İş Ortağı olarak hizmet veriyorum.

Umut KANPOLAT

Üniversitedeki derslerimizde Mikro Yazılım anlatılıyordu. Ayrıca Akademikro üyeliğimi gerçekleştirdim ve hem derslerimde bir adım öne geçtim hem de bu eğitimler sayesinde iş bulmakta hiç  zorlanmadım. Mikro Yazılım kullanan medikal firmasında muhasebe uzmanı olarak çalışıyorum.


Diğer Eğitimler

100,000’den fazla Mikro Yazılım kullanıcısından biri olun!

Ön Muhasebe/Finans

Bu programda yer alan eğitimler ile Mikro Yazılım kullanan işletmelerdeki finansal süreçleri yönetebilir, mali tablo ve bütçeleri hazırlayabilir, finansal kaynakları etkin bir şekilde saptayarak analiz etme yetkinliklerini edinirsiniz.

Lojistik/Sevkiyat/Ticaret Yönetimi

Bu programda yer alan eğitimler ile Mikro Yazılım programlarının ithalat-ihracat modülünü kullanan işletmeler için büyük önem arz eden lojistik çalışmalarını ve mal-hizmet sirkülasyonunu planlı şekilde yönetebilirsiniz.

Sistem Yönetimi ve Özelleştirilmiş Raporlama

Bu programda yer alan eğitimler ile listeler ve form dizaynlarıyla raporlamalarınızı çok boyutlu ve derinlemesine analiz edebilecek yapıya getirme yetkinliğine sahip olabilirsiniz.

Muhasebe

Bu programda yer alan eğitimler ile beyanname ve özel mahsup fişleri, entegrasyonlar, mali tabloların oluşturulması, sabit kıymet yönetimi, UFRS gibi muhasebe süreçlerine dair birçok işlemin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

e-Dönüşüm

Bu programda yer alan eğitimler ile e-Dönüşüm süreçlerinin işleyişini ve bu süreçlerin Mikro Yazılım programlarında nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz.

Perakende Çözümler Market/Mağazacılık

Bu programda yer alan eğitimler ile Mikro Yazılım’ın perakende sektörüne özel olarak hazırlanmış ürünlerinin kullanımı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Üretim Yönetimi/Planlama/Sonlu Kapasite

Bu programda yer alan eğitimler ile ürün reçetesinden Gantt Şemasına kadar üretim süreçlerinin tüm detaylarına hakim olabilirsiniz.

Maliyet Muhasebesi

Bu sertifika programında yer alan eğitimler ile şirketlerin maliyet muhasebesi tutma süreçlerini Mikro Yazılım programları ekseninde gerçekleştirme yetkinliğinizi artırabilirsiniz.